„Pošlete to logo v křivkách.
Nebo aspoň ve vektorech.“

Aneb, proč je partnerem letošního Brno Bold právě Visualbook

visualbook-cover-main-mockup-partner-bb-notext

Odmakali jste (jako designéři) pro klienta měsíce na novém vizuálním stylu. Vyladili jste jej k dokonalosti, všichni jsou nadšení, spokojení, slavnostně předáte balík podkladů, zkasírujete dolary, na Behance a Dribbblu posbíráte lajky a je to. Nebo ne?

Ono se to nezdá, ale klientovi často v moment odevzdání začínají krušné časy — musí zajistit, aby se nový vizuál začal správně používat. Kontext se mění — s vizuálem najednou pracuje mnohem víc lidí, často o mimo firmu. Občas si někdo zvesela do „své“ grafiky něco přidá, něco upraví, občas se s vizuálem setká junior, kterému to prostě moc nejde. No, a za pár měsíců, světe div se, vám z vizuálu zůstane kůlnička na dříví.

A vy, designér, na to jen smutně koukáte. A víte, že je to tak trochu i vaše chyba. 

Jakto? Možná jste se s klientem měli domluvit na supervizi. Možná jste jen nedodali kompletní logopack. Možná jste se spoléhali na to, že manuál v pdf uložený někde na firemním disku bude stačit. Možná jste byli přesvědčení, že to grafici u klienta prostě zvládnou a že se potřebné informace k lidem do tiskáren a médií prostě nějak dostanou.

Nedostanou, nou, nou, nou. Tam, kde nejsou jasně daná pravidla, která jsou zároveň jednoduše kdykoliv a odkudkoliv dostupná a stále aktuální, tam není konzistence a tam začíná rozklad. Designér musí minimalizovat rizika.

Protože jsme si tím v minulosti několikrát prošli, je to pro nás v Bloomfieldu velké téma. A proto, abychom vás, designéry, podpořili ve snaze o co nejlepší aplikaci vašich vizuálních stylů, dohodli jsme se s Jirkou Chlebusem, že hlavním partnerem letošní konference Brno Bold bude jeho projekt Visualbook.pro.

Jirka už roky vyvíjí službu, která vizuál a s ním spojená pravidla používání dostane k veřejnosti co nejefektivněji a bez zbytečného zkreslení.

Má to spoustu výhod, ty hlavní jsou:

1. Existuje pouze jediná a vždy aktuální verze manuálu.

Ten je veřejně dostupný online. Kdykoliv. Z notebooku i mobilu, na jedno kliknutí. Jakákoliv změna se okamžitě projeví a všichni pracují s nejnovějšími podklady.

visualbook-projects-screenshots-gif

2. Jednoduchost

Většinu požadavků na grafické podklady klient odbaví zasláním jediného odkazu. Bez ohledu na to, zda ví, co je CMYK nebo formát svg.

3. Klient platí pouze jednorázově

Tedy bez měsíčních poplatků. Visualbook můžete provozovat na libovolné vlastní (sub)doméně či intranetu.

15-dulezitych-funkci-logomanualu

4. Vše je ve vašich rukou

Chcete-li, můžete mít k Visualbooku i zdrojová data a mít tak obsah plně pod kontrolou (přes Bootstrap Studio).
A v neposlední řadě je to reprezentativní vzhled — čisté a fukční zpracování také vypovídá o tom, jak se firma ke své komunikaci staví.

visualbook-editor
recnik_jiri_chlebus

Na konferenci budete mít jedinečnou příležitost Jirku nejen vidět na pódiu, ale také s ním v průběhu celého dne cokoliv probrat, pobavit se o možnostech, zeptat se. Odchyťte si ho, bude pro vás k dispozici celý den.

Partneři konference

Gold partner

logo_partner_visualbook

Mediální partner

logo_partner_font

Mediální partner

logo_partner_designportal

Mediální partner

logo_partner_kumst
blmfld_logo_short

Pořádá Bloomfield Brand Studio
Bloomfield s.r.o.
IČO: 14144514 / DIČ: CZ14144514

Spojte se s námi!
Facebook / Instagram / LinkedIn